Zadzwoń do nas
+48 572-332-447
Podstawą sprawnego remontu kuchni jest właściwe zaplanowanie wszystkich prac. Ich kolejność ma przy tym bardzo duże znaczenie, aby zrealizować całość bez zbędnych problemów. Oto lista najważniejszych czynności do wykonania podczas remontu kuchni:
1. Prace instalacyjne Remont w kuchni powinno się rozpocząć od wykonania niezbędnych czynności instalacyjnych związanych z instalacją elektryczną, wodną i kanalizacyjną, gazową, a także wentylacyjną. Dzięki nim można przygotować wnętrze do podpięcia w nim wszystkich sprzętów.
2. Wykończenie ścian Po zakończeniu prac instalacyjnych można rozpocząć wykańczanie ścian. Tutaj profil prac związany jest z typem materiałów wykończeniowych. W pierwszej kolejności konieczne jest właściwe przygotowanie ścian – usuniecie z nich starych materiałów, uzupełnienie ubytków, zagruntowanie nawierzchni, żeby położone na niej materiały mogły być trwalsze. Najwięcej czasu zajmuje wykonanie gładzi gipsowych, które muszą być nałożone na ścianę i odpowiednio wygładzone. Efekt jest jednak bardzo estetyczny, dlatego goszczą one w wielu kuchniach. Jeżeli wykończenia wymaga także sufit, wykonuje się niezbędne prace wykończeniowych – może być to malowanie sufitu, montaż sufitu podwieszanego. Gdy konieczne jest wymienienie drzwi wewnętrznych, także warto wykonać prace przy remoncie ścian, aby odpowiednio osadzić je w otworze i wykończyć.
3. Kładzenie podłóg Do kuchni na ogół wybierane są płytki ceramiczne. Teraz bardzo popularne są płytki w dużych formatach, mozaiki, w tym efektowne płytki betonowe, drewnopodobne, o marokańskich, orientalnych wzorach, które zachwycają bogactwem detali. Płytki ceramiczne układa się na klejach, lekko dociskając je do nawierzchni i oddzielając je pomiędzy sobą. Inna opcja to wykładzina PCV – w tym przypadku prace nie są już tak wymagające. Wykładzinę po prostu rozkłada się na podłodze i odpowiednio przycina. Najlepiej ułożyć ją na wygłuszającym podkładzie. W kuchniach coraz częściej można zobaczyć też panele podłogowe. Doskonała propozycja to panele winylowe, które są odporne na wilgoć, dlatego nie wypaczą się pod jej wpływem. Gdy w kuchni mają być ułożone tańsze panele laminowane, należy systematycznie usuwać z nich wilgoć.
4. Montaż mebli kuchennych Gdy prace związane z wykończeniem ścian, sufitu i podłóg, mamy już za sobą, w tym momencie przechodzi czas na montaż mebli kuchennych. Montaż można przeprowadzić samemu lub wykonuje go zewnętrzna firma, która zbudowała kuchnię na zamówienie. Warto pamiętać o tym, że im bardziej skomplikowana konstrukcja kuchni, tym montaż trwa dłużej. Najczęściej to około 1-7 dni ciągłej pracy wraz z podłączeniem wszystkich sprzętów.
5. Wstawienie AGD Wraz z rozmieszczeniem mebli konieczne jest wstawienie kuchennego AGD. Prace w tym zakresie zależne są od tego, czy sprzęt jest wolnostojący czy też do zabudowy. W drugim przypadku sprzęt może być zabudowany przez monterów firmy stolarskiej. AGD musi być też właściwie wypoziomowane, a następnie podłączone do instalacji – elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej zgodnie z instrukcją producenta i normami.
6. Wykonanie oświetlenia W kuchni ważne jest też właściwe oświetlenie, dlatego przy pracach remontowych konieczne jest zamontowanie dopasowanych artykułów oświetleniowych. Prace te na ogół wykonuje się na końcu, ale wtedy, gdy kuchnia ma zawierać sufit podwieszany z oczkami LED, przeprowadza się je na etapie realizacji sufitu.
Jesteś zainteresowany zleceniem nam swojego remontu lub prac budowlanych zadzwoń lub napisz przyjrzymy się Twojemu projektowi, doradzimy, wycenimy.
Zadzwoń do nas
+48 572 332 447
Lokalizacja
Katowice
Napisz do nas
biuro@build-fast.pl
Designed by Photo & Design